Kalaköök

Kevadel 2016 alustasime uue ettevõtmisega Kõrgessaares, Hiiumaal.

Hõbekala Kalaköögi nime all hakkasime kala töötlema ja kalatooteid valmistama aastaringselt müügiks Hiiumaal ja mujal. Fileerime, suitsutame, marineerime, soolame, kuivatame ja püüame hõbekala maitsed purki:)

Hiiu Lehes ilmus 09.02.2016 meid tutvustav artikkel Helja Kaptein'ilt:

OÜ Ristnaotsa kalaköök vana kalatehase väravas

 

Fotol: Kätlin Kiisk ja Siim Rätsep toidukoolitusel Orjaku külamajas, Helja Kaptein

OÜ Ristnaotsa omanikud Siim Rätsep ja Kätlin Kiisk on juba viis aastat edukalt askeldanud Kalana sadamas asuvas Hõbekala külalistemajas ja kalakohvikus.
Kohviku puhul on tegemist söögikohaga, mis avatud vaid suvel. Selleks, et tööd ja sissetulekut oleks ka talvel, avab pere väikese kalaköögi Viskoosas, kunagise Hiiu Kaluri suure Kõrgessaare kalatehase väravahoones.
“See koht sai valitud, sest lähedal on Kõrgessaare sadam ja külmhoone,” selgitas Rätsep. “Seal saame hoiustada nii kokkuostetud kala kui valmistoodangut.”
Ehitustööd kestsid paar aastat, nüüd on köök valmis tööle hakkama. Kalaköök on väiketootmine, kus valmistatakse kala erineval viisil: fileeritakse, suitsutatakse. marineeritakse, kuivatatakse jne  Klassikalist konservi, kus toode pannakse plekkpurki ja mida tohututes kogustes tootis Kõrgessaare kalatehas, nemad teha ei plaani, küll aga pakendatakse kalatooteid nii klaaspurkidesse kui plasttopsidesse.
Praegu käib katsetamine  ja retseptide ettevalmistamine. “Plaanime teha ka  kulinaarseid pooltooteid, et neid oma kohvikus kasutada ja mandrilegi turustada,” lisas Rätsep.
Tootmises vajamineva kala loodavad nad nii palju kui vähegi võimalik, hankida kohapealt st Hiiumaalt, kuid arvatavasti peab kala ka sisse ostma kaugemalt. “Muidu ei ole tootmine ilmselt jätkusuutlik,” ütles Rätsep, kes kalaköögis kavatseb kasutada kõiki kalaliike, mis kalurid merest välja toovad.
Kui retseptid paigas ja proovipartiid tehtud, loodetakse tootmisega algust teha paari kuu jooksul.

 

Lisainfo telefonil 5063074 Siim Rätsep