Kalakohvik

 

Maailma lõpus on kohvik...

Hõbekala kalakohvik asub peaaegu ilma ääre peal. Tegelikult küll Hiiumaal Kõpu poolsaarel paarsada meetrit enne Kalana sadamat. Kalanasse jõudmiseks kulub Kärdlast 45 minutit, Tallinnast lausa neli tundi ja Tartust veelgi rohkem! Reis on pikk, muidugi, siis aga jääb aeg seisma - siin on eriline ajatu atmosfäär.  Nautige seda kohaloleku tunnet- siin ja praegu, kuhugile ei ole kiiret, no stress!

Laename teksti Heidi Vihma’lt, kelle kirjapandu on just see, mida me ise edasi anda soovime:

„Mõnele meenutab kiviklibusele rannale rajatud Hõbekala Vahemere-äärseid söögikohti, mõnele Aasia kaugete nurkade lõpmatus rahus kulgevaid rannakohvikuid. Sarnasuseks on alust: Hõbekala kohvikul pole isegi seinu ümber, on vaid katusega terrass, mida ümbritsev rannamaastik on loojal erakordselt hästi välja kukkunud.

Mugavad pehmed toolid, chill muusika, lahe pererahvas, päike, rannaklibu, madalad kõverad männid ja kadakad, üle nende paistmas meri ja lainevaht.

Hästi tabatud kohavaim. Peale erilise asukoha pole Hõbekalas pealtnäha midagi teisiti kui kümnetes teistes väikekohvikutes: supp, paar toekat sööki, mõned koogid ja väike joogivalik. Ometi on kõik hoopis teisiti.  Hästi toimivas söögikohas pakutakse kohalikku hooajalist ja kvaliteetset toorainet. Sellest ei saa üle ega ümber.

Ja hooajaline on tõepoolest hooajaline- lest parim augustis ja räim kevadel. Kohalik külakartul pole reisinud rohkem kui mõne kilomeetri ja on suure tõenäosusega kasvanud keemiavabalt. Hommikul kohapeal otsast lõpuni valmis tehtud kook maitseb absoluutselt teistmoodi kui vabrikukook.

Kõige selle juurde kuulub kolm-neli mõttega valitud veini ja õllesorti, pisut isiklikku suhtlemist ja ongi justkui kõik. Lihtne, kuid mingil põhjusel väga raske, sest muidu oleks Hõbekalal konkurente küllaga.

Söögi puhul võib mõni nõudlik gurmaan pirtsutada, et oskab kalasuppi või –pirukat Hõbekala kokast paremini teha. Joogivalik võiks alati suurem olla- kes selle vastu on. Aga kohavaimu tabamises ja meeleolu loomises on Hõbekala tegijad ületamatud.

Aitäh, Heidi Vihma, artikli eest „Suvisel Hiiumaal aeg peatub“, mis avaldati Äripäeva Restoranide TOP’is märtsis 2013. Aastad on möödunud, aga õieti midagi pole muutunud. Tule, vaata järgi ja ütle meile kui midagi on teisiti!

Hõbekala kalakohvik on avatud vaid suvehooajal - alates 22.juunist kuni 21.augustini iga päev kell 12:00-21:00. Ootame teid!

Selle aasta menüü on veel koostamisel, aga varsti ilmub see SIIN.